Genel Havacılık Bilgileri

Flightradar24 Nedir?

Sevdiklerimiz uçaktayken onları beklemek işkence olabiliyor. Ne zaman gelecekler, uçakları rötar yapmışsa ne zaman burada olacaklar gibi konularda sürekli bir bekleme söz konusu olacaktır. Bu sebeple de tüm bunların önüne geçmek için bir uygulama üretildi. Bu uygulamanın adı da Flightradar24 . iOS ve Android cihazlara indirilmesi mümkünken aynı zamanda bilgisayarlardan da takip etmek mümkün. 2007’de web sitesi açılan uygulama bu tarihten itibaren gittikçe popülerleşmiş durumda. Artık her ülkenin vatandaşları sürekli uçakta yolculuk yapıyorlarsa bu uygulamayı mutlaka cep telefonlarına indiriyorlar.

Flightradar24’ü ücretsiz bir şekilde kullanmak mümkün. Fakat reklamsız bir şekilde ve daha fazla özellikten yararlanmak istiyorsanız ücretli versiyonunu da kullanabilirsiniz. Flightradar24 sayesinde uçağın nerede olduğu, yönü, uçağın türü gibi birçok bilgiye sahip olmak mümkün olacaktır. Yine ne kadar mesafesi kaldığı gibi bilgilere de ulaşmak mümkündür. Bu bilgiler sayesinde eğer beklediğiniz kişinin uçağı herhangi bir sebebe rötar yapmışsa bunu da anlayabiliyorsunuz. Uygulama üzerinde uçuş ve uçak arama gibi özellikler de bulunmaktadır.

Flightradar24’ün bu kadar popüler olmasının sebepleri tabii ki bu konuda rakipsiz olması ve kişilerin bu tür takipleri oldukça sevmesidir. Fakat bunun dışında Malaysia Airlines 370 sefer sayılı uçuşu, Malaysia Airlines 17 sefer sayılı uçuşu ile Indonesia AirAsia 8501 sefer sayılı uçuşları da Flightradar24’ün bu kadar popüler olmasında oldukça büyük rol oynamıştır. Çünkü bu uçuşlar oldukça gizemli uçuşlar olmuştur ve kişiler de bu uçakların kaybolana kadar nasıl bir rota izlediğini Flightradar24 uygulamasından takip etmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu