Genel Havacılık Bilgileri

Kalktıktan 37 Yıl Sonra İnen Uçak ve Tüm Detaylar

Uçuş hikayelerinde birçok efsane bulunmaktadır. Fakat bu hepsinden de ayrı efsane bir olay. İddia Weekly World News gazetesinde ortaya çıkıyor; kalktıktan 37 yıl sonra inen uçak . Öncelikle bu iddianın birçok kişi tarafından kabul görmediğini ve bir şehir efsanesi olduğunu belirtelim. Zaten bu haberi çıkaran gazetenin de bu olaydan önce de birçok şehir efsanesini haberleştirdiğini biliyoruz.

Kalktıktan 37 Yıl Sonra İnen Uçak

Olaya göre tarihler 1955 yılını gösterdiği vakit PanAm adlı bir uçak New York’tan kalkıyor ve yine tarihler 1992’yi gösterdiği vakit Venezüela- Caracas’ta görülüyor. Fakat burada da inmeyen uçak yolculuğuna devam ediyor. Bu olayı daha detaylı bir şekilde incelemek gerekirse 1955 yılında New York’tan kalkan uçaktan bir süre sonra haber alınamıyor. PanAM uçağının da herhangi bir yerde kalıntısı da bulunmayınca olay tamamen kapanıyor. Fakat bu olaydan tam 37 yıl sonra işte şehir efsanesine dönüşen bir olay gerçekleşiyor. İddiaya göre bu uçak tarihler 21 Mayıs 1992’yi gösterdiği vakit Venezüela’nın başkenti Caracas görüldü. Bunun üzerine kule radarı oldukça şaşırdı çünkü bu uçak 1950’lerden kalma bir uçaktı. Şaşkınlığı geçtikten sonra uçaktaki pilotla iletişim kurdu. Uçağın pilotu aynen şunları söyledi 2 Temmuz 1955 günü saat 09:55’te Miami’ye inmeye hazırız.

Fakat burası ne Miami’ydi ne de tarihler 2 Temmuz 1955 değildi. Bunun üzerine kule iyice şaşırarak tarihlerin 1992’yi gösterdiğini ve burasının da Miami değil Caracas olduğunu söyledi. Bunu duyan pilot ve uçaktaki diğer yolculardan şaşkınlık sesleri yükseldiği iddia ediliyor. Bunun üzerine uçak önce inmeye başladı sonrasında da pilot camı açarak kimsenin uçağa yaklaşmamasını çünkü kendilerinin buradan ayrılacağını söyledi. Dediğini de yaparak havalandı fakat ne Miami’ye gitti ne de bir daha bu uçaktan haber alınamadı.

Tabii ki bu hikayeyi okuduğunuz vakit birçok mantık hatası gözünüze çarpıyor. Pilot neden böyle bir durumda uçağı indirip olan biteni anlamak varken tekrar uçağı havalandırdı ya da bu olay gerçekten yaşandıysa niye tekrar Miami’ye doğru yol almadı ve bir daha hiçbir şekilde haber alınamadı. Bu sebeple bu hikayenin tamamen şehir efsanesi olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu