Genel Havacılık Bilgileri

Qantas Havayolları, Sağlık Pasaportu Sistemine Almanya Uçuşlarıyla Start Verdi

Covid-19 hastalığının zarar vermesi tüm endüstri şirketleri üzerinde ciddi bir etki yarattı. Bu sebepten ötürü, hükümetler ve işletmeler ek tıbbi protokoller uygulamaktadır. Qantas Havayolları , uygulamayı ilk olarak Frankfurt’ta bir uçuşta denedi ve mevcut uçuşunda Hayat Eve Sığar uygulamasına benzer bir sistem kullandı. Bu da tüm dünyada merak edilen gelişmelerden biri olarak yakın takibe alındı.

Qantas Havayolları, Sağlık Pasaportu Sistemine Almanya Uçuşlarıyla Start Verdi

Bir şirket yetkilisinden yapılmış olan açıklamada, akıl hastalığı olan hastaların bu şekilde uçağa dönebilecekleri belirtildi. Bir Qantas şirket grubunun yapmış olduğu açıklamada, Avustralyalıların önemli bir ilerleme olarak tekrar yurt dışına yolculuk edebileceklerini planladıklarını belirtiyor.

Bir İsviçre girişim firması tarafından finanse edilmiş olan bu uygulama, yetkin laboratuvarlarda yürütülen Covid-19 testlerinin sonuçlarını görüntülemenize olanak göstermektedir. Sonuçlar, uçağa biniş sırasında yolcu tarafından görüntülenen kullanıcının uçuş bilgileriyle kolay ve hızlı bir şekilde harmanlanır. Test sonuçları, kontrol ekranında pozitif veya negatif bilgiler içerir.

Test sonuçlarına ek olarak, aşı bilgilerinin ve güvenilir kaynaklardan gelen bilgilerin doğrulanmasını sağlar. Avustralya’ya dönüşünüz için bir Ortak Geçiş başvurusu, 72 saat içinde yetkililere sunulabilir, bu durumda da başvuru gereksinimlerinizin karşılanması durumunu kolaylaştırır.

Sistem ilk olarak şirketin uçuş görevlileri tarafından test edildi ve Şubat ayında başarı vaadini açıkladı. Qantas Baş Hesap Sorumluluğunu üstlenen kişi Stephanie Tally, Dijital Sağlık Pasaportu uygulamasının uçuş güvenliğini en üst düzeye çıkardığını söyledi. Bunun ileride tüm şirketlerin çalışanlarının ve müşterilerinin dış hat uçuşlarına dönüşünü önemli ölçüde artıracağını belirtiyor.

Uzun vadeli görüşler çocuk felci ve sarı humma aşılarının kontrol edildiğini iddia edip öne sürdüğü için Covid’in test sonuçları ve aşı kanıtları gelecekte zorunlu hale gelebilir.

Avustralyalıların yurtdışındaki planlarını erteleme durumunu önlemek için garanti hale gelmesi gerekir. Bu nedenle kanıtlanabilir dijital kimliklerin yayılması gerekli olmaktadır. Uygulamanın CEO’su Paul Meyer, sağlık sistemini herhangi bir açıklama yapmadan ileriye taşımalıdır. Sıkı güvenlik testlerinden geçerseniz, evden çıkanların risk altında olmadığını bilirsiniz. Bu nedenle yurtdışına seyahat ederken güvenli bir seyahat deneyimi sağlamak istediklerini belirtmektedirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu