Genel Havacılık Bilgileri

Uçak Bileti Sınıfları Kodları Ne Demek?

Uçak Bileti Sınıfları Kodları Ne Demek?

Uçak bileti alırken farklı sınıflar yer alıyor. İstenilen sınıflar tercih edilerek uçak ile yolculuk yapılabiliyor. Bu sınıflara göre de bilet ücretleri değişkenlik gösteriyor. Uçakta yer alan özellikler uçak firmalarına göre farklılık gösterir. Kısa ve uzun mesafelere göre birçok farklı özellikler yer alır.

Uçak Bileti Sınıfları

Uçak ile yolculuk yapmak isteyen kişiler farklı sınıf kodları ile karşılaşır. Bu sınıf kodları bilet fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Sınıf tercihi yapılarak uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Uçak bileti sınıf kodları ise şu şekildedir;

  • Ekonomi sınıfı,
  • Premium ekonomi sınıfı,
  • Business Class,
  • First Class.

Uçak ile yolculuk yapan kişiler, fiyatlarına göre bu sınıfları tercih ederek seyahatlerini gerçekleştirebiliyor.

Uçak Bileti Sınıfları Kodları Ne Demek?

Ekonomi Sınıfı

Ekonomi sınıfı, uçak ile seyahat eden kişilerin en çok tercih ettiği sınıf kodlarından biridir. En uygun fiyatlı olması tercih sebepleri arasında yer alıyor. Diğer sınıflar ile arasında birçok farklılıklar yer alsa da, uçak yolculuğunda ekonomi sınıfı maddiyat açısından daha uygun geliyor. Business sınıfına göre koltuk aralıkları ve koltuk sayıları farklılık gösteriyor. Aynı zamanda iptal ve değişiklik gibi durumlarda da daha az esnek davranılıyor.

Premium Ekonomi Sınıfı

Ekonomi sınıfının biraz daha geliştirilmiş halidir. Tabi ki bu sınıfı seçerken, ekonomi sınıfına göre biraz daha ekstra bir ücret vermek gerekiyor. Ama Business sınıfı kadar da fiyatlar yüksek değildir. Daha geniş koltuk aralıkları, daha büyük TV ekranları, daha fazla bagaj hakkı bu sınıfta yer alıyor.

Uçak Bileti Sınıfları Kodları Ne Demek?

Business Class

İş insanları genellikle Business Class sınıfını tercih ediyor. Bu sınıf, daha rahat ve konforlu bir uçuş deneyimi sunuyor. Koltukları oldukça rahattır. Seyahat esnasında farklı ikram hizmetleri yer alıyor. Özellikle uzun seyahatlerde Business Class sınıfı tercih ediliyor. Bilet fiyatları oldukça yüksek olsa da konfor ve hizmet için bu sınıf insanlar tarafından tercih sebebi oluyor.

First Class

Uçak ile seyahat edecek olan kişilerin, uçaklarda bulabileceği en konforlu sınıflardan birisidir. Bu sınıfı genellikle zengin kişiler tercih ediyor. Bu sınıfta, havayolu tarafından tüm imkanlar sağlanıyor. Kişiye ait bir televizyon, buzdolabı gibi birçok şey yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu